Ballymore BALLYPAL35TSL157 Powered Drive and Lift Pallet Stacker with 157" Max Lift Height - 3,500 lbs Capacity
Proportional lifting allows for efficient and safe lifting of the product at any lift speed View More
In stock
Product Code
BALLYPAL35TSL157
$11,615.75
Ballymore BALLYPAL35TSL157 Powered Drive and Lift Pallet Stacker with 157" Max Lift Height - 3,500 lbs Capacity
Electric Pallet Stacker Lift Features:
- Proportional lifting allows for efficient and safe lifting of the product at any lift speed
- State of the art components
- Mesh protection for safety as well as great visibility during operation
- Robust chassis and thick apron protect the truck and its components
- Three stage mast
| Weight(LBS) | 3263.000000 |
|---|---|
| Power | 1 X 24V |
| Capacity | 3,500 lbs |
| Raised Height | 157" |
| Lowered Height | 2" |
| Fork Width | 4.7" |
| Fork Length | 45" |
| Overall Height | 176" |
| Overall Width | 46" - 58" |
| Overall Length | 82" |
| Request Quote | No |
Write Your Own Review

