Strong Hold SU-15415 - 174"W x 18"D x 44"H Extra Wide Shelving Unit with 2 Fold-Up Panels
This shelving unit is manufactured using 12 gauge steel with 14 gauge shelves. The skid legs are made from 7 gauge steel and are 6 inches tall.There are 2 adjustable shelves in this model. And this features a fold-up panel on each side. The fold-up panels can be added to anything that needs additional work area, but needs to be put out of the way when not in use. View More
In stock
Product Code
SU-15415
$3,877.00
This shelving unit is manufactured using 12 gauge steel with 14 gauge shelves. The skid legs are made from 7 gauge steel and are 6 inches tall.
There are 2 adjustable shelves in this model. And this features a fold-up panel on each side. The fold-up panels can be added to anything that needs additional work area, but needs to be put out of the way when not in use.| Weight(LBS) | 460.000000 |
|---|---|
| Material | Steel |
| Width | 174" |
| Depth | 18" |
| Height | 44" |
| Capacity | N/A |
| Shelves | 2 |
| # of Drawers | 0 |
| # of Bins | 0 |
| Request Quote | No |
Write Your Own Review

